Proč tančit Groove?


Tanec je projev naší vůle. Propojení, která v našem mozku při tanci vznikají na bázi neuro spojení mohou být pro člověka léčivá. Tanec způsobuje to, že mozek neustále přepojuje své nervové dráhy a tím pomáhá s neuroplasticitou. Dejme tomu, že tanec je pro člověka stejně tak důležitý, jako matematika.


TANEC JE PRO KAŽDÉHO

O tanečním Groovu jsem toho v Čechách už tolik slyšela. Slyšeli jste o Groovu také vy?

Všechno, co ve svém životě prožíváme, promítáme ven přes naše přesvědčení, zkušenosti, projekce, pocity a naše nastavení. Když třeba vidíme, jak malé dítě hezky papká, nebo jak hezky papká stará babička, dědeček, nebo roztomilé mláďátko, když vidíme jak, to svoje jídlo hezky papkají, cítíme ve svém srdci něhu i soucit. Když naopak vidíme někoho smát se, lechtá nás to uvnitř a nutí nás to smát se za chvíli taky. Když ale vidíme lidi svobodně tančit, stydíme se a možná si i myslíme, že jsou to nějací blázni. Nedostáváme hned chuť se taky roztančit, i když tu touhu uvnitř svého srdce cítíme a vše kolem hezky pozorujeme a nemůžeme oči odtrhnout. Jenže...ti co svobodně tančí nejsou blázni....

TANEC LÉČÍ

Tanec je prostor, kdy fyzicky uchopíme své tělo a máme nekonečně možností na sobě pracovat. Žádný jiný sport neudělá s tělem to, co s vámi udělá tanec. Tanec podporuje bystrost, rozhodování, posiluje psychiku, přepisuje negativa na pozitiva, zlepšuje funkce mozku i těla. Zlepšuje balanc, motoriku, posiluje mozkovou konektivitu. Takové zapojení svalů, kostí, šlach i kloubů a s pocitem radosti, nevytvoří žádný jiný sport. V tanci natrénujete skvělý super výkon, ale bez tlaku, násilí a urputné snahy být nejlepší. Právě že soutěžení a výkon je podstatnou složkou toho, že selháváme a přestaneme se snažit. Musíme si uvědomit, že doopravdy nejde, aby jsme všichni byli nejlepší z nejlepších mezi všemi ostatními, ale že můžeme být NEJLEPŠÍ uvnitř. Můžeme být sami sebou a PAK JSME NEJLEPŠÍ. Ale společně.

ZDRAVÝ POHYB 

Fyzické vyjadřování tance skrze náš dobrovolný pohyb ovlivňuje prostor v rámci našich vztahů, pocitů, nápadů, nepřestává se vyvíjet, vyvolává rostoucí euforii a radost, uvolňuje napětí. Tanec nám ukotvuje dvojí respekt, ten k nám samotným a k těm, kteří tančí kolem nás. Odblokovává strachy, stud a napětí. Navozuje náš soucit, pochopení sebe i druhých mění způsob naší komunikace, naše vztahy, spolupráci i chování.

Tanec Groove je divoký, jednoduchý, svobodný, prostorný, autentický. Ve všech ohledech děsí ty, kteří ještě nikdy nepustili svou sebekontrolu a nedovolili si nehodnotit se. Právě proto dostává takové nálepky, že je šílený, neučesaný, divoký. Slyšela jsem, jak je skvělý, ulítlý, úžasný i divný. Dokonce i to, že se projevujeme jako blázni, že vypadáme jako nějaká sekta, že jsme šílení.

SNY SE STÁVAJÍ SKUTEČNOSTÍ

Já jsem měla ve své duši od mládí sen. Ten sen mne provázel od dob, kdy jsem začínala chodit tancovat na diskotéky a vždycky jsem se trochu styděla.Toužila jsem po tom tančit, tvořit, tančit s lidmi, nějak je vést, něco ukazovat, něco vytvářet. Vůbec jsem nevěděla jak na to.

V devadesátých letech se objevila první taneční hudba a tanec pro mne získal úplně novou dimenzi. Najednou jsem cítila propojení mezi mou fyzickou silou, mou duší, mým nitrem, energií a schopností určitou energii vytvářet. Témeř pokaždé, když jsem na párty tančila jsem vjížděla do hluboké meditace. Můj kamarád DJ mi nedávno na jedné vzpomínkové párty řekl" "ty jsi ta co slyší dopředu". Mohlo by to být moje indiánské jméno. :)

Uměla jsem se napojit "jinam" "jinak" do vnitřní jednoty, která ucelovala mou osobnost, to byl prostor, kde jsem se nebála nikoho a ničeho. Otevíral se ve mně vesmír. Já se otevřela vesmíru. 

VESMÍR JE V NÁS OD POČÁTKU

Bez tance jsem nemohla žít. Uvědomovala jsem si své hluboké schopnosti odladit se jinam, domů, do štěstí, radosti a do pocitu blaženosti. Objevila jsem, že v tanci mohu posilovat, překonávat hranice, oddychovat nánosy vnitřních stresů, bloků a překážek, které jsem si donekonečna vytvářela svým myšlením.

NĚKDY JE CESTA TRNITÁ

Když jsem začala pracovat ve fitness a udělala jsem si kurz taneční Zumby, bylo to spíše z donucení, ale Zumba mi velice pomohla odstranit mou prkennost, přeci jen jsem vysoká 180cm a nemohla jsem mluvit ani o ladnosti, tanečním umění, nebo schopnosti tančit jako ti, na které se chodí do divadla, nebo cirkusu. Prostě jsem milovala tanec, ale nikdy jsem si nedala nohu za krk, neskákala jsem metr a půl vysoko. Ale měla jsem výdrž a vášeň. To stačilo k tomu, abych zažila zázrak.

Když jsem potkala zakladatelku metody Groove https://theworldgroovemovement.com všechno se změnilo. Můj sen se stal skutečností. Dostala jsem do rukou obrovský dar. Trvalo několik let, než jsem dar správně pochopila, zpracovala a přenesla z Ameriky do českého prostředí,  ale to je zase trochu jiná kapitola.

SVOBODA

My už můžeme svobodně tančit. A nemusíme se za sebe stydět.

Přijď tančit, protože ty se tancem můžeš změnit k lepšímu. V tanci existuje jedině tvoje pravda a síla. Mít svou pravdu a sílu ve svých rukách je skvělá věc.

Přijď tančit, ať se naučíš dívat se na sebe krásně. My máme možnost propojit jeden svět do jednoty. Můžeme tančit spolu, když si to dovolíme.

My jsme ti, kdo to tvoří a my jsme vším. Jeden bez druhého nebudeme.

JSI TVŮRCE SVÉ REALITY

Přijď tančit a ukaž tomuhle světu, že jsme úžasní, svobodní, krásní a milující tanečníci, kteří si zaslouží mít krásnou planetu a bohatý vnitřní život a svět.

Tancuj za lepší svět, pro sebe i pro ostatní...

TANCUJEME PRO RADOST, ZDRAVÍ SE PŘIPOJÍ

Kde najdete moje lekce: https://www.martinasarova.cz/akce/2019/07/04/pravidelne-lekce-s-martinou

 

 

 

E-book zdarma

Jak si udržet pevné zdraví. Váš průvodce a rádce spokojeným životem.