Polévky


Uvařit polévku je kouzelný počin. Polévka nám dodává sílu, je vyživující a může zachraňovat život. Polévka je úžasná v tom, že je nekonečně chutná a snad se ani nedá pokazit. Jukněte na můj styl vaření polévek a přečtěte si i něco víc o jejích přínosech a proč je dobré domácí polévky vařit.


POLÉVKY JSOU FAJN

Polévek je asi 1000 druhů. Kombinace polévek jsou nikdy nekončící cesta do hlubin fantazie a kulinářské chuti. Polévka se nedá pokazit, ale dá se určitě spálit, takže rada zní: „vařte v klidu, vařte s hudbou a vařte s vášní“.

Spoléhejte se vždy na vlastní chutě, vybírejte si podle barev, nálady a osvědčených i nových receptů. Vařte podle pravidel 3 složek vitality. Tuky, sacharidy, bílkoviny.


Druhy polévek máme zde:

Krémové, kdy rozmixovat můžete cokoli a stačí vám 1-3 ingredience na vykouzlení skvělého krému. Nezapomínejte na základ, a to je kvalitní olej a podklad – poklad chuti – CIBULI a vývar. Já si vývar vždycky navařím o víkendu, kdy mám náladu a čas a uvařený ho napytlíčkuju do mrazáku. Skvěle se hodí, když nemáte čas vařit a potřebujete vývarovou vzpruhu. Přidám si vždy jen čerstvé bylinky, bez těch prostě nemůžu žít.

Vývary, které jsou zeleninové, nebo masové – kostní. Výběr je pestrý a u masových vývarů se vyplatí si u vaření počkat a vařit se dá na 80 stupňů a hooodně dlouho, to je pak fakt mňamka, když po 5ti a více hodinách maso odpadává od kosti a můžeme obírat. Pokud vaříte větší objem masa, část můžete využít do polévky, ale část určitě využijte i na klasické české omáčky, jako je rajská, koprová, křenová, svíčková. Já vařím ve vývaru vždy část zeleniny s masem, aby měl vývar sílu, ale tu zeleninu, kterou chci ve vývaru jíst na vyladěném talíři přidávám v závěru vaření pokrájenou na malé kostičky a vařím už jen cca 3 minuty. Zelenina je pak krásně křupavá.

Kejdičky a mixované polévky
Tyhle „moje“ polévky mám nejraději. Základem je cibule, pórek, nebo jarní cibulka, pak přijde na řadu zelenina na kostičky, nebo i nastrouhaná, tvary jsou různé, menší větší, je to jedno. Pak některý druh čočky, nebo uvařené fazole. Tyhle polévky dusím cca 10 minut. Pak přidávám předem uvařenou obilovinu a zalévám vroucí vodou. Výhodou téhle polévky je to, že je uvařená za 15 minut. Zeleninu kombinuji dle nálady, vždy dávám některou z kořenové zeleniny a k tomu cokoli. Cuketu, bramboru, květák, řapík, brokolici, fenykl, papriku, rajče. Dávám si záležet, abych polévku nepřekombinovala. Vařím maximálně 3 druhy zeleniny, nebo max. 5. Polévky jsou v základu skoro vždy stejné, ale nikdy stejně nechutnají. Neřeším totiž množství zeleniny, intuitivně přidávám ingredience „přiměřeně“. Myslím na to, že si chci hlavně ušetřit čas, chci se najíst kvalitně a nutričně se naplním kvalitní potravou.

Světové polévky
Tady už saháme do receptů a můžeme vařit mexickou, francouzskou, italskou, vietnamskou, českou, nebo slovenskou polévku a každému se již něco vybaví z vlastní zkušenosti.

Naše tělo nám většinou říká, na co má chuť a věřte mi, že čím méně jíme chemii v jídle, což se týká i soli, glutamanu, magi, a různých jedovatých dochucovadel, tím více se naše receptory váží na „opravdovou chuť jídla.

Zde najdete mini návod, co můžete do polévky přidávat vždy a nikdy to nepokazíte. Nebojte se experimentovat a vyzkoušejte jiné kombinace, na které jste zvyklí a nebojte se objevovat nové chutě a nové polévky.

Co můžete dát do polévk

  • ZÁKLAD pórek/cibule/jarní cibulka/medvědí česnek/česnek
  • KOŘENÍ pažitka/petržel/korindr/bazalka/rozmarýn/oregano/majoránka/chilli paprička/ zázvor/ římský kmín/ jakékoli koření kromě skořice
  • ZELENINA mrkev/celer/petržel/květák/brokolice/cuketa/paprika/rajče/hrášek/fenykl/řapíkatý celer/ kedlubnu, ředkvičku/
  • OBILOVINY pohanka, kamut, žito, těstoviny, rýže, nudle, písmenka, vločky, amarant, slzovka obecná, kuskus, bulgur, teff
  • LUŠTĚNINY čočka, fazole, cizrna, hraška
  • MASO kuřecí/ krůtí/ hovězí / krevety/ játrové knedlíčky
  • JINÉ VĚCI žampiony/ shitake/ sušené houby/ tempeh/ nato/
  • SUPERPOTRAVINY mořské řasy/ klíčky/ miso/
  • SEMÍNKA slunečnice/dýně /sezam/ piniové oříšky/ konopné semínko aj.

Článek na Facebooku: Článek na Facebooku: https://www.facebook.com/tancitjistmilovat

 


Fotogalerie

E-book zdarma

Jak si udržet pevné zdraví. Váš průvodce a rádce spokojeným životem.